tel. +48 33 499 00 77
fax. +48 33 817 30 43
Czwartek, 14:24, 17 Kwiecień 2014
Iii miejsce pfina wojewdzki

16.04.2014 roku na pięknej hali MOSiR w Żorach, gimnazjalistki z Bystrej dokonały kolejnego historycznego kroku w przód w piłce ręcznej. Uczestniczyliśmy w etapie półfinału wojewódzkiego gimnazjady, gdzie oprócz naszej szkoły do boju stanęły drużyny klubowe, grające w Lidze Śląskiej: Pietrowice Wielkie, Jastrzębie i Żory.  Na zawody pojechała cała siedemnastka trenujących w naszej szkole dziewcząt.

Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym, a mecze trwały 2x20 minut. Oczywiście, jak co roku pechowo wylosowaliśmy zwycięzcę całego turnieju - Gimnazjum z Żor. Pierwsza połowa meczu była bardzo nieudana, dziewczęta skarżyły sie na oklejoną piłkę i po prostu miały problem z jej prawidłowym chwytem, co ułatwiło przeciwniczkom wykonanie kilku kontrataków. Wynik 10-3 po pierwszej połowie bardzo podłamał dziewczyny. Rozmowa w przerwie meczu i nowa piłka (bez kleju) wydobyły z dziewcząt jakieś nowe pokłady wiary i energii, ponieważ druga połowa należała już do nas. W pewnym momencie meczu było już 10-9, 12-11 i .... zabrakło dosłownie dwóch, trzech minut, trochu szczęścia, by mecz zakończył się naszą wygraną. Ostatecznie Żorzanki wygrały 16-12, a nam pozostała walka o trzecie miejsce.

O podium walczyliśmy z Pietrowicami Wielkimi i w szczególności w tym meczu było widać jak duży postęp wykonaliśmy przez ostatni rok.  Mecz od początku układał się po naszej myśli i na koniec pierwszej połowy schodziliśmy z wynikiem 8-3 dla Bystrej. Dzięki kilkubramkowej przewadze można było dokonać wielu zmian, tak by każda z dziewczyn mogła powiedzieć, że przyczyniła się do tego sukcesu.

Wyraźne, mocne trzecie miejsce i przy odrobinie szczęścia możliwość wygrania turnieju w Żorach, dają jasny znak..... dogoniliśmy Śląską piłkę ręczną i spokojnie moglibyśmy grać w lidze jak równy z równym. Bardzo byśmy tego chcieli, ale koszty grania w Lidze Śląskiej są bardzo wysokie i pozostaje nam szlifować nasze brylanty w rozgrywkach amatorskich na Żywiecczyźnie.

Na każdym etapie rozgrywek ktoś błyszczał ,ale z tego miejsca chciałbym podziękować trzecioklasistkom: Agnieszce Knapik (kapitanowi), Lulzime Emrulahu (rozgrywającej) ,Roksanie Widzyk (skrzydłowej) i Martynie Kwaśnej(rozgrywającej) - za trzy lata reprezentowania barw Gimnazjum w Bystrej, poświęcania czasu, często zdrowia, niesamowitą pracę, wspólne smutki i uśmiechy....  i w ogóle za wszystko :). Mam nadzieję, że przygoda, którą wspólnie z panią "Żet"  Wam zafundowaliśmy, przysporzy Wam wielu cudownych wspomnień....

Dziękuję i gratuluję całej reprezentacji ;)

ŹRÓDŁO: GIMNAZJUM IM. JULIANA FAŁATA W BYSTREJ